Genel Bilgi ve İçerikler

Evlilik Neden Biter?

139

Evlilik neden biter? Evlilik, karşı iki cinsin toplumsal ve dini kurallara uygun olarak bir araya gelmesidir. Evlenme süreleri kişiden kişiye bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bazıları çocukluk aşkıyla, bazı kişiler lisede, bazı kişiler üniversitede, bazıları iş esnasında, bazıları ise arkadaş ortamında tanıştığı kişiyle evlenmektedir. Tanışma süresi bazen 6 ay, bazen 1 yıl, bazen 3, bazen 5, hatta bazen onlarca yıl devam edebilmekte, ardından alınan karar neticesinde evlilik meydana gelmektedir.

Evlilik Neden Biter?

Genel olarak birbirine saygısı, sevgisi olan, her koşulda birbirinin yanında olan kişilerin evlilikleri tabir-i caizse bir ömür sürmektedir. Eğer bir kişi, başta tanındığı şeklin dışına çıkıyorsa, davranışları toplum tarafından hoş karşılanmıyorsa ve yaptığı hataların farkına varmıyorsa bu durumda evlilik bitebilir. Evliliği bitiren sebeplerden bazıları şu şekildedir;

  • Kumar bağımlılığı.
  • Alkol alışkanlığı.
  • Aldatma, yalan konuşma.
  • Şiddetli geçimsizlik.
  • Şiddet, hakaret.
  • Olgun davranmama.
  • Aile birliğinin olmaması.

Ve benzeri faktörlere bağlı olarak evlilik bitebilir. Genellikle geçmişte sıkı bağı olan evliliklerde, evlilik bitirilme aşamasına geldiyse her şey konuşulabilir. Hatanın ana sebebinin ortadan kaldırılabilmesi adına girişimde bulunulabilir. Eğer kişi hata yapmasına rağmen hatalarını kabullenmiyorsa ve aynı hataları yapmaya sürekli devam ediyorsa karşı tarafa göre tek seçenek genel olarak evliliği bitirmektir.

Evlilik neden biter? Sorusuna sizler için en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık. Eğer böyle bir durumla karşı karşıyaysanız, evliliğinizi bitirmek yerine devam etmesini istiyorsanız anlaşmazlıkları ortadan kaldırmak için eşinizle konuşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.