Genel Bilgi ve İçerikler

Boş Zamanlarda Gezilebilecek Siteler

498

Boş zamanlarda gezilebilecek siteler mi arıyorsunuz? Özellikle boş zamanlarda çoğu kişi, bilindik sitelerin aksine daha farklı sitelere giriş yapmak istemektedir. Farklı alanlara yönelik bilgilendirici, işlevsel çok sayıda site bulunmaktadır.

Sürekli evde bulunduğumuz şu günlerde, birçoğumuz can sıkıntısını gidermek için vaktinin çoğunu internette harcamaktadır. Fakat hep aynı sitelerde dolaşmak, aynı şeyleri görmek bu durumu sıradanlaştırdığı gibi can sıkıntısının artmasına neden olabilmektedir.

Boş vakitlerinizi internette değerlendirmek istiyor aynı zamanda eğlenceli, bilgili ve keyifli vakit geçirmek istiyorsanız boş zamanlarınızda ziyaret edebileceğiniz çok sayıda web sitesi bulunmaktadır. Boş zamanlarınızda internet üzerinde dünya keşfine çıkarak hem bilginizi hem görgünüzü hem de dünya görüşünüzü zenginleştirebilirsiniz. Ziyaret edeceğiniz sitelerin bazıları saçma ama eğlenceli bazıları da bilgi ve tuhaf insanlar ile doludur. Evde bulunduğunuz süreci değerlendirmek, eğlenceli vakitler geçirmek için aşağıda sıralayacağımız web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Boş zamanlarda gezilebilecek siteler

Boş Zamanlarda Gezilebilecek Siteler

 

İlginç internet sitelerini boş zamanlarınızda ziyaret ederek oldukça eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Yazıya talep olduğu takdirde ziyaret edilmesi gereken yararlı siteler isminde bir makale daha yazmayı düşünüyoruz.

fligtradar24.com

 

Özellikle uçak meraklılarının keyifli ve eğlenceli vakitler geçirmesine yardımcı olacak bir sitedir. Web sitesi üzerinden uçakların gidip geldiği yerlere, şu an bulundukları konumlara dünya haritası üzerinden ulaşabilirsiniz. Her ne kadar Covid-19 salgını dolayısıyla uçak seferlerinin bir kısmı iptal edilse de normalleşme süreciyle seferlere başlayan uçakların takibini yapabilirsiniz.

mynoise.net

 

Evde bulunduğunuz süreç içerisinde dışarıda gitmek istediğiniz, çok özlediğiniz fakat gidemediğiniz yerlerin sesini bu site sayesinde dinleyebiliyorsunuz. Örneğin; ormanda ki kuş cıvıltıları, deniz kenarında da taşlara çarpan dalga seslerini dinleyerek kendinizi doğada hissedebilir ve huzur bulabilirsiniz. Bu sesleri dinlemenizin yanı sıra ortamda ki sesleri birleştirerek kişiliğinize uygun bir ses çıkarabilirsiniz.

weavesilk.com

 

Web sitesine giriş yaptıktan sonra mouse’ u kullanmaktan başka bir işlem yapmanıza gerek kalmadan web sitesinin size sağlayacağı kolaylıklar sayesinde çok güzel ve etkileyici desenler, çizimler yapabilirsiniz. Burası yaratıcılığınızı ortaya çıkarabileceğiniz, keyifli vakit geçirebileceğiniz bir site.

digital-photography-school.com

 

Bu site özellikle fotoğrafçılığa ilgi duyanlar için çok iyi bir alan. Fotoğrafçılık konusunda kendisini geliştirmek isteyen, yeteneklerini ortaya koymak isteyen kişiler için sitede fotoğrafçılığa dair ipuçlarının yer aldığı makaleler yer almaktadır. Fotoğrafçılığa yeni başlayanlar, yeni başlayacak olanlar ya da uzun süredir fotoğrafçılık yapanlar sitede ki makaleleri okuyarak bilgi haznesini geliştirebilirler. Web sitesinde aynı zamanda farklı fotoğrafçılarla bağlantı kurmayı sağlayan bir forum bulunmaktadır.

duolingo.com

 

Web sitesinde yer alan eğlenceli aynı zamanda bağımlılık yapan, yaratıcı oyunları oynayarak hem dil becerilerinizi geliştirebilir hem de vaktinizin en iyi şekilde değerlenmesini sağlayabilirsiniz. Web sitesi ücretsiz bir şekilde üniversite düzeyinde eğitim materyalleri sunmaktadır. Dil öğrenme konusunda ücretsiz materyal arayışında olanlar için çok iyi bir site.

fastsie.com

 

Web sitesinde ilginç bilimsel ve tarihi gerçeklere yer verilmektedir. Paylaşılan ilginç bilgilerin aynı zamanda linkleri de bulunmaktadır. Linkler üzerinden ilginç bilgilerin kaynaklarına giderek daha fazla bilgi sahibi olabilir ve genel kültürünüzü genişletebilirsiniz.

instructables.com

 

Burada çok sayıda eğlenceli videolar bulabileceğiniz gibi evde yapabileceğiniz, basit aktiviteler konusunda detaylı ve basit anlatımlar içeren videolara ulaşabilirsiniz. Evde kendi yaptıklarınızı web sitesine yükleyerek bütün dünyaya yaptıklarınızı gösterebilirsiniz.

eHow.com

 

Her zaman için daha fazlasını yapmak istiyor, ilginç şeyler denemek istiyor, yeni deneyimler kazanmak istiyorsanız eHow web sitesine girerek dekorasyona yönelik, yemek pişirme konusunda ve bunlara benzer birçok konu hakkında bilgi ve deneyim sahibi olabilirsiniz.

lifehacker.com

 

Yaşama dair sizlere birçok ipucu sunan bu web sitesinden kısa yollar, ipuçları ve yapacaklarınıza yönelik bilgiler öğrenebileceğiniz gibi sizin için gerekli dosyaları da indirebilirsiniz.

recipepuppy.com

 

Mutfak ile arası çok iyi olan kişiler mutfaklarında ki malzemeleri web sitesinde ki arama motoruna yazarak elinde ki malzemeler ile nasıl tarifler uygulayabileceği konusunda fikir sahibi olmaktadır. Bu site sayesinde farklı yemek tariflerini deneme imkanına sahiptirler.

Ekstra Site:

 

apowersoft.com

 

Boş zamanlarda gezilebilecek sitelerden bazıları bu şekildedir. Bilgisayarınızın ekran görüntüsünü veya arama motorlarında yaptığınız işlemlerin ekran görüntüsünü almak ve videoya çekmek istiyorsanız bu site tam size göredir. Hiçbir programa gerek kalmadan bu site sayesinde ücretsiz bir şekilde video kaydı alabilirsiniz.

Ve en önemlisi de birbirinden farklı videolar barındıran Youtube sizi bekliyor! Eğer dizi ve film seviyorsanız boş zamanlarda gezilebilecek siteler arasında dizi ve film izleme siteleri de yer almaktadır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.