Genel Bilgi ve İçerikler

Alman Türk Şarkıcı İsmail YK

174

Asıl adı İsmail Yurtseven olan İsmail YK, 5 Temmuz 1978 tarihinde Almanya’ da dünyaya gelmiştir. Alman – Türk şarkıcı olarak bilinen İsmail YK, 5 kardeşin en küçüğüdür. Küçük yaşlarından itibaren müziğe ilgi duyan İsmail YK, kardeşleri ile birlikte 7 yaşında sahnelere çıkmaya başlamıştır.

Kardeşleri ile birlikte kurdukları “Yurtseven Kardeşler” isimli grup ile sahne çalışmalarına başlayan İsmail YK, 1985 – 1987 yıllarında 2 tane amatör albüm hazırlamıştır. 13 yaşında tam olarak sahneye çıkmaya başlayan genç şarkıcı, profesyonel müzik kariyerine 1995 yılında başlamıştır.

BİRÇOK ÜNLÜ SANATÇIYA HAZIRLADIĞI BESTELERİ VERDİ

Sahne çalışmalarının yanı sıra ünlü sanatçılara da birçok bestesini veren İsmail YK, Alişan, Seda Sayan, Kibariye ve Ebru Yaşar gibi ünlü isimlerle birlikte çalışmıştır. Bestelerini vermenin yanı sıra albümlerde aranje ve yönetmenlik çalışmalarını da gerçekleştirmiştir.

Müzik çalışmalarının yanı sıra DJ olarak da çalışan genç şarkıcı, bir dönem Almanya’ da profesyonel olarak DJ’ lik yapmıştır. Konservatuvar eğitimi de alan İsmail YK, eğitimini piyano ve gitar üzerine yapmıştır. Birçok enstrümanı başarılı bir şekilde kullandığı bilinmektedir.

ŞARKILARI VE FARKLI TARZI İLE KISA SÜREDE DİKKAT ÇEKTİ

Türkiye’ de müzik kariyerine öncelikle kardeşleri ile kurduğu grup üzerinden başlayan İsmail YK, bir süre sonra bağımsız olarak kariyerine devam etme kararı almış ve ilk solo albümü olan “Şappur Şuppur” u piyasaya sürmüştür. Bu albümündeki şarkıların farklı tarzda olmasının yanı sıra giyim tarzındaki farklılıklar da İsmail YK’ nın kısa sürede popüler bir şarkıcı olmasını sağlamıştır.

İsmail YK’ nın en büyük özelliklerinden birisi de Türkiye’ de ilk defa oyuncağı yapılan şarkıcı olmasıdır. Bununla birlikte ilköğretim 4. Sınıf kitaplarında konu olarak da yer almayı başarmıştır. İlk albüm başarısından sonra “Bombabomba.com” adlı yeni albümünü piyasaya süren İsmail YK, bu albüm sayesinde yılın en çok albüm satan sanatçısı olmayı başarmıştır. Bu başarıları sayesinde birçok ödülün de sahibi olan genç şarkıcının Single çalışmaları dahil toplamda 17 albümü bulunmaktadır.

İSMAİL YK ŞARKILARINI MP3 OLARAK İNDİRMEK MÜMKÜN

İsmail YK’ nın birbirinden başarılı ve sevilen şarkılarını MP3 olarak indirmek için tercih edilebilecek en doğru site müzikmp3indir.com sitesidir. Bu site üzerinden İsmail YK şarkılarını dinlemek, albümlerini incelemek ve İsmail YK şarkılarını MP3 olarak indirmek mümkündür.

Muzikmp3indir.com sitesi üzerinden İsmail YK şarkılarının sözlerini de bulmak mümkündür. Sitede ünlü şarkıcının şarkılarına yorum yapılabileceği gibi birbirinden güzel emojiler ile şarkıcıya olan duyguları da göstermek oldukça kolay olacaktır.

Url : https://muzikmp3indir.com/sanatci-141-ismail-yk-mp3-indir

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.