Genel Bilgi ve İçerikler

Su Kaçağı Tespiti

30

Su Kaçağı Tespiti kurulum hatalarının günlük hayatınızda sıkça karşılaşabileceğiniz detaylı problemler olduğunu biliyoruz. Kimi zaman küçük ve önemsiz olabilir, ancak bazen büyük sorunlara neden olur. Bu noktada, tesisat arızasının kaynağını ve nedenini doğru bir şekilde belirlemek önemlidir. Uygun müdahale bu nedenle sorunu ortadan kaldırabilir ve gelecekteki ciddi arızaları önler. Su Kaçağı Tespiti.

İletişim: 0 552 526 40 49   0 552 010 58 30

Su Kaçağı Bulma Tekniği

Yapılardaki sızıntıları tespit etmek için birçok teknik vardır. Birçoğu beceri ve deneyim gerektiren ekipmanlarla yapılmaktadır. Su kaçağını tespit etme yöntemi, uygulamaya ve su kaçağının derecesine göre  farklılık gösterir. Sızıntı bulma teknikleri ;

  • Dinleme cihazı ile bulma tekniği
  • Kamera ile bulma tekniği
  • Termal kamera ile bulma tekniği
  • Boya ile bulma tekniği
  • Basınç ölçerek bulma tekniği
  • Nem ölçerek bulma tekniği
  • Kaçağı ilaçla kapatma tekniği

Tamirat Ücretiniz Ne Kadar ?

 Sorun gidermenin bir parçası olarak, servisimiz sızıntıları tespit ettikten sonra düzeltmekten sorumludur. Kırık tesisat borularının tamir ücretleri makul fiyatlardadır.. Bu değişikliğin nedeni, boru bağlantı parçası üzerinde yapılan işleme bağlıdır. Saf su tesisatlarında tesisat tamir masrafları bütçenizi aşmaz.

Kırılan Yeri Onarıyor musunuz ?

Sıhhi tesisat genellikle banyo ve mutfaklarda kullanıldığı için yerler fayans kaplıdır. Sızıntı tespit edildikten sonra fayansların kırılması ve onarılması gerekir. Callebodur’a sahipseniz, usta bozulan parçaları da onaracaktır. Seramik yoksa ertesi gün karo tamir edilmektedir. Su Kaçağı Tespiti.

Dolap Veya Duşakabin Altındaki Kaçağı Nasıl Tamir Ediyorsunuz?

Sızıntılar tespit edilirse, dolap veya duş teknelerinin altında arızalar oluşursa veya şartlar elveriyorsa, Doğa Tesisat personeli tarafından yardımcı olunur. Tüm dolaplar, duşakabin, parke vb. zarar görmeden demonte olur. Öğeleri kaldırın ve değiştirin.

Su borularının patlamaya devam etmesinin bazı nedenleri şunlardır:
Malzeme Kalitesi: Öncelikle piyasada birçok tesisat malzemesi bulunmaktadır. Elbette bu malzemelerin  hepsi aynı kalitede değil. Evde ve iş yerinde tesisat işleri yapılırken TSE belgeli kaliteli malzeme kullanımına dikkat edilmelidir.

İşçilik kalitesi: Sıhhi tesisat ekipmanları üretilirken malzeme kadar işçilik kalitesi de önemlidir. Kaliteli sıhhi tesisat malzemeleri, vasıfsız bir ustanın elinde  çöpe dönüşebilmektedir. Evinize bir tesisatçı veya su kaçağı tamircisi çağırırsanız, sıhhi tesisatın nasıl yapıldığı hakkında soru sormaktan çekinmeyin.  Su Kaçağı Tespiti.

Sıhhi tesisat kursunda doğru karar: Evinizi yenilemeye karar verirseniz ve bu tadilata sıhhi tesisat işini de dahil ederseniz, bir uzmana veya bir garanti şirketine danışmanızı öneririz. Tesisat tadilatı yapılırken ortaya çıkabilecek problemler göz önünde bulundurularak su borusunun nereden geçtiğine  dikkat edilmelidir. Aslında dikkat edilmesi gereken bu iş tesisatçı ustasıdır, siz değil ama ustanın yanlış seçimi nedeniyle ev sahibinin işe dikkat etmesi gereken zamanlar vardır. Sızıntı denetimi: Sızıntı denetimi işini ayrıntılı olarak tanıtacağız.

Üretilen tüm malzemeler, arabalar ve makineler test edilmektedir. Bir araba firması yeni bir araba üretmek isterse test etmeden piyasaya sürmez. Kurulumu yapan kişi, gerekli testleri yapmadan kurulumun tamamen tamamlandığından emin olmamalıdır. Bina içindeki tesisat işlerini tamamladıktan sonra musluk suyu yerine test pompası ile kaçak testi yapın.

Travmaya Bağlı Su Sızıntıları

Yeni  evinize tablo, saat gibi duvar süsleri asın. Bu eşyaları astığımızda çoğu zaman göze hoş gelen en uygun yere asmak isteriz. Ama evlerimizde elektrik, su tesisatı gibi unsurlar var. Ayrıca zemine takılan kapı durdurucu denilen ve kapının kapanmasını engelleyen bir aparat da su sızıntısına neden olur. Zeminden döşenen sıhhi tesisat boruları kapı alanının yakınına yerleştirilmektedir. Su Kaçağı Tespiti.

ÖNEMLİ: Yapılan işin ayrıntılarını ve evinizdeki kaçak tespit veya sıhhi tesisat servisinizden alınan ücretleri içeren bir servis formu talep edin.

Ev ziyareti hizmetiniz su tesisatı hizmet formu vermekte zorlanıyorsa maalesef o hizmet kurumsal bir hizmet değildir. Daha fazla sorun yaşamamanız için  son teknoloji ekipmanlar ve profesyonel kadromuz ile su kaçaklarını bulmanıza yardımcı oluyoruz. Tüm satın alma işlemlerinde olduğu gibi, insanlar arasındaki karşılıklı güven çok önemlidir. Sıhhi tesisat ve sızıntı tespit işlerinde kurumsal düzeyde güven sunuyoruz.

Özel eğitimli kaçak tespit servis personeli gerekli eğitimleri almadan asla evinize gelip hizmet vermeyecektir. Sayarlar Tesisat, müdahalesiz bahçelievler su kaçağı tespiti başlatarak sıhhi tesisat yeniliklerini ve çözümlerini Türkiye’ye getiren ilk şirket olmuştur. Sayarlar Tesisat, servis araçları  ve uzman ekibi ile İstanbul’un her semtine 30 dakikada hizmet vermektedir. Su Kaçağı Tespiti.Cihazlarda su kaçaklarını tespit etmek için kullanılan birçok teknik araç bulunmaktadır. Bu teknik kaçak dedektörleri ve İstanbul ekipmanlarını kullanarak kesin ve kalıcı bir çözüm üretiyoruz. Uzman ekibimiz teknik araçlar kullanarak sızıntıları kırmadan, dökmeden tespit eder. Sızıntıları zarar vermeden bulmak için çözümler için bizimle iletişime geçin.

Su Kaçağı Nedir? İstanbul Cihazla Su Kaçağı Tespiti ve Tamiri Nasıl Yapılır?

Sızıntı sorunları birçok kişinin kabusudur. Özellikle geçmişten kopup tüm satırları tararsanız su kaçağı sorunu ve travmatik bir etki yaşarsınız. Duvar, dip ve zemin kaçakları başka bir apartman duvarından kaynaklanır. Görünür ve kolay erişilebilir bir yerde bulunmamaktan kaynaklanan bir tıkanıklık ancak belirtilerinden anlaşılabilmektedir. Günümüz teknolojisi sayesinde kırılma, dökülme veya maliyete katlanmadan kaçak tespit işlemi kameralı robotlar tarafından tamir edilebilmektedir.

Su Kaçağı Nedenleri Nelerdir?

Binanın mimari özellikleri ve ekstra katlar nedeniyle borular, boru hattı içindeki basınç değişimlerinden zarar görmektedir. Yırtılma, yırtılma, delinme gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Su sızıntısına neden olur. İnşaat sırasında zarar gören veya deforme olan montaj malzemelerinin kullanılması. PVC borularda, özellikle içme suyu hatlarında kullanılan dirseklerde veya diğer armatürlerde bükümlü, zayıf kaynaklar yapılması. Tesislerin yapımında standart altı malzemelerin kullanılması. Kanalizasyon tıkanıklıklarını bozmak için ilkel yöntemler ve kimyasallar kullanmak, giderlere zarar vermek ve delinmek su sızıntılarına neden olur. Atık su borusu contası takılı değil veya kullanım için taşınmış. Isıtma sisteminin bağlantılarının yanlış uygulanması. Isıtma kablosunu döşerken zeminde taş veya kesici malzeme. Su Kaçağı Tespiti.

Evde su kacagi nasil tespit edilir?

Tüm musluklar kapalıyken su sayacını çevirmek su sızıntısına neden olur. Su sayacının gereksiz yere dönmesi yüksek  su ücretlerinden anlaşılmaktadır. Su kaçakları evde meydana gelebileceği gibi bazı durumlarda diğer konutlardan da su sızıntıları gelebilir. Bu durumda, komşularla sorunlar mümkündür. Evinize su girerse parke, zemin ve seramiklerinizin rengini soldurur. Nem, ortamın daima nemli olması nedeniyle oluşur. Nemli, rutubetli veya kabarmış duvarlar bir sızıntının en bariz işaretleridir. Su Kaçağı Tespiti.

Cihazla Su Kaçağı Tespiti ve Tamiri Nasıl Yapılmaktadır?

Su kaçaklarının tespiti ve tamiri sadece uzman ekip ve ekipmanlar tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Son teknoloji teknik donanım ile su kaçaklarını zarar vermeden bulmak çok uygundur. Özel sızıntı tespit laboratuvarı ekipmanı, hiçbir ek ücret ödemeden sızıntıları kırılmadan veya dökülmeden bulur. Sadece sorunlu alanların tedavisi olur. Pratik ve dayanıklı bir çözüm sunan cihaz ile su kaçağı tespiti araştırmalarınızdan faydalanmak için destek alın. Su Kaçağı Tespiti.

Termal Kamera Kullanımı ile Su Kaçağı Bulma

Termal görüntüleme, su borusu sızıntılarını tespit etmek için  etkili bir yöntemdir. Termografi ile kaçak tespiti basit bir işlemdir. Geleneksel tesisatçılardan daha gelişmiş teknik araçlar kullanılarak yapılmıştır. Kameralar, kurulum hatalarını tespit etmek için çok kullanışlıdır. Sıhhi tesisat alanındaki profesyoneller, profesyonel kameralarla sızıntı bulmakta iyi bir iş çıkarırlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.