Genel Bilgi ve İçerikler

Sahip Olduğumuz Hastalıklar Gerçek Mi?

28

Sahip olduğumuz hastalıklar gerçek mi? Sanılanın aksine, yapılan bir çok deneysel/fiziki araştırmalar (üniversiteler, hastaneler, toplumsal bağımsız araştırmacılar) gösteriyor ki, her sıkıntı ve hastalığın temelinde yatan, ‘travma’ ile çok yakından alakalı…

Sahip Olduğumuz Hastalıklar Gerçek Mi?

Sahip Olduğumuz Hastalıklar Gerçek Mi?

Travmalar insan hayatında sinsice yol izleyerek, sizin bilmediğiniz zamanlarda, önemsemediğiniz ama yaşadığınız tatsız durumlarda, sizi çok derinden üzen konularda üzerinize yapışıp bir ömür boyu maalesef kalabilir.

Örneğin mide rahatsızlıkları.

Mide rahatsızlıkların çoğunun hazımsızlık problemi olduğunu hepimiz bilir,yaşar,hatta bir çoğumuz mide koruyucu haplar veya şuruplar kullanırız.

Adı üzerinde, hazımsızlık…

Yapılan deneyler ve bilim araştırmaları gösteriyor ki, kişinin yaşamış olduğu bir travma sebebiyle,adı üstünde olan ‘hazımsızlık’ hastalığı, gerçekten yaşamış olduğu bu travmayı hazmedemeyip hasta düşüyor.Vücudumuzun işleyen bir fabrika gibi çalıştığına hepimiz inanıyoruz, nitekim de öyle. Fakat, zaman geliyor ve artık vücut bunu kabul etmiyor, dışarı atmaya çalışıyor, kabullenmek istemiyor yani: HAZMEDEMİYOR.

Evet,derin bir iç çektiğinizin de gayet farkındayım. Örnek olarak ele aldığımız mide konusunu gerçekten yaşayan arkadaşlarımız varsa,geçmiş hayatına veya şu anda yaşadığı yaşamına bakarak, neleri hazmedemediklerini bulmalarını isterim. Göreceksiniz ki hazmedemediğiniz şeyleri hayatınızdan çıkartırsanız hastalıklarınızın bir çoğu kendiliğinden iyileşecektir.

Travma konusu, kendi içinde ilim isteyen bir konudur. Bunun için düzgün bir araştırma yapılarak işinin ehli uzmanlara danışarak, kendinize şifa bulabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.