Genel Bilgi ve İçerikler

Neden Hamilelikte Varis Oluşur?

11

Neden hamilelikte varis oluşur? Hamilelikte varis ve dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Hamilelikte varis oluştuğunu biliyor musunuz? Çoğu insan, cehaletine rağmen, bu durumun hamileliğin ikinci, üçüncü ve hatta dördüncü aylık döneminde ortaya çıkabileceğini anlamıyor. Ve bu hem anne hem de bebek için tehlikeli olabilecek bir durumdur. Bunun hamilelik sırasında meydana geldiği bilindiğinden, hamilelik sırasında bunlardan kaçınmak ve bunun yerine varisli damarlar için etkili bir tedavi kullanmak daha iyidir.

Neden Hamilelikte Varis Oluşur?

Hamilelikte sık görülen bu varis rahatsızlığın nedeni yani hamilelikte varis, bebeğin rahim içindeki fazla kilosunun neden olduğu kan dolaşımının artmasıdır. Uzun süre ayakta durma veya oturma veya uzanma ve genellikle doğumdan sonra ortaya çıkan vücut ağırlığındaki artış gibi bu damarların nedeni olarak kabul edilen başka faktörler de vardır.

Bunlar, bu hamilelikte varis durumun bilinen nedenlerinden sadece birkaçıdır. Bununla birlikte, kanınızın dolaşımının artmasına katkıda bulunabilecek birçok faktör de vardır, ancak bunların tümü hamilelik sırasında varis olgusunu açıklayamaz. Bu nedenle, “Hamilelik sırasında neden varis oluşur?” Sorusunu yanıtlamanıza yardımcı olması için bir doktora danışmak daha iyi olacaktır.

Hamilelikte Varisli Damarlar İçin Tedavi Seçenekleri

En çok sorulan sorulardan bir tanesi de varisli damarlar için tedavi seçenekleri nelerdir? Sorusudur. Varisli damarlara sahip olmak sadece biraz kırışık ve kötü görünmekle ilgili değildir. Birçok kadın için varisli damarlar çok rahatsız edici ve düpedüz utanç verici bir sorun olabilir. Kadınlar yaşlandıkça vücutları daha az esnek hale gelir ve fazla suyu tutmaya başlayarak varisli damarlar oluşmasına neden olabilir.

Çoğu kişi çözümün basit olduğunu söylese de varis tedavisi o kadar basit değil. Vücudunuzun zayıflaması nedeniyle damar içerisindeki yüksek miktarda kanın oluşturduğu vücudunuzdaki sürekli basınç, varis denilen kıvrımlı, şişkin damarlara neden olur.

Varis tedavisi olarak başlangıç için varisli damarlarınızdan kesin olarak kurtulmanın bir yolu, özellikle bu sorun alanına odaklanan bir egzersiz rutini başlatmaktır. Halihazırda kan pıhtılarınızda sorun yaşıyorsanız, egzersiz yapmak için motivasyonu bulmak zor olabilir, ancak egzersizi günlük rutininizin bir parçası haline getirdiğinizde, vücut sizi daha sağlıklı bir görünümden daha fazlasıyla ödüllendirecektir.

Düzenli egzersiz yapın ve vücudunuz tuttuğu bastırılmış enerjiyi serbest bırakacak ve bu da kan dolaşımınızın iyileşmesine neden olacaktır. Bir egzersiz rutini başlatırsanız, kardiyovasküler egzersiz ve ağırlık antrenmanı kombinasyonunu dahil ettiğinizden emin olun, çünkü bu iki şeyin dolaşımı varis tedavisi olarak kanıtlanmıştır.

Neden hamilelikte varis oluşur? Hamilelikte varisli damarlar için tedavi seçenekleri nelerdir? Sorularına sizler için en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.