Genel Bilgi ve İçerikler

Evde Nasıl Yüz Maskesi Yapılır?

12

Evde nasıl yüz maskesi yapılır? Yüz maskesi, erkekler ve kadınlar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. İçeriğinde çok sayıda kimyasal madde olan maskelerden ziyade, çok sayıda kişi evde maske yapmak isteyebiliyor. Doğal maskeler, sağlık açısından daha iyi olmaktadır. Cildi sıkılaştırmada mucizevi etki yaratan yumurta bu tarifimizde yer alıyor.

Evde Nasıl Yüz Maskesi Yapılır?

Gelelim asıl sorumuza. Evde nasıl yüz maskesi yapılır? Hazırlanışı: 1 yumurta akı, 1 çay kaşığı bal, 1 çorba kaşığı limonu suyunu karıştırın. Yüzünüze uygulayarak kurumasını bekleyin.

Bu maskeyi haftada 2 kere uyguladığınızda yüzünüzde ki yorgun ifade silinecek ve daha parlak daha sıkı bir cilt elde edeceksiniz

Yağlı Ciltler İçin Kullanılacak Maske

Yağlı ciltlerden arınmak için de evde maske yapabilirsiniz. Yağlı Ciltlerde aşırı parlama yağlı görüntüyü gidermek, yüzdeki sebum dengesini sağlamak adına en etkili maddelerden biri olan muzu kullanabilirsiniz. Cildinizi güçlendirerek daha nemli bir görüntü ile eskisine nazaran daha canlı bir cilt elde edeceksiniz

Hazırlanışı: Bir adet muzu püre haline getirin 15-20 dakika arası yüzünüzde bekletin. Ardından ılık suyla yüzünüzü yıkadıktan sonra havluyla silin.

Evde Nasıl Yüz Maskesi Yapılır?

Yoğurt Maskesi

Cildi Karma ve Kuru olanların kullanabileceği bu maske cildi yumuşatır ve temizler. Yoğurt maskesi en çok tercih edilen maske türleri arasında yer alıyor. Evinizde sizler de yoğurt maskesi yapabilirsiniz. Peki nasıl?

Hazırlanışı: Bir kaseye bir kaşık süzme yoğurdu alın. İnce bir tabaka olacak şekilde yüzünüze sürün 20 dakika boyunca bekledikten sonra yıkayabilirsiniz

Limon Maskesi

Cildi Nemlendirmek için kullanılan diğer bir mucizevi tarif ise limon maskesidirr. Cilt tipi kuru ve karma olan bireylerde daha çok etki gösterecek olan bir tariftir.

Hazırlanışı: Bir su bardağın çeyreğini badem ya da zeytinyağı ile doldurun. Üzerine bir adet taze limonu sıkın. Yüzünüze uygulayın ve 10 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile durulayın.

Cildi Rahatlatmak İçin Salatalık Maskesi

Hazırlanışı: Yarım salatalığı püre haline getirin. Yüzünüze sürün ve yaklaşık 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın.

Akneli Ciltler İçin Maske

Hazırlanışı: Akneli ciltler için antiseptik özelliğiyle cildi arındırırken, koruma kalkanı oluşturarak cilde bakım yapan bir maske yer alıyor sırada.

1 yemek kaşığı elma sirkesini bir kaba alın, 1 tatlı kaşığı balı alarak karıştırın. Yüzünüze uyguladıktan sonra 20 dakika bekletin ve durulayın.

Evde nasıl yüz maskesi yapılır? Sorusuna en iyi şekilde sizler için cevap vermeye çalıştık.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.