Genel Bilgi ve İçerikler

Ahşap Duvar Saati Modelleri 2022

63

Ahşap duvar saati modelleri 2022 yılında da sıkça tercih edilebiliyor. Kişisel kullanım amacıyla ya da hediye amaçlı ahşap duvar saati Dekmar.net aracılığıyla satın alınabilir. Duvar saatleri, zaman kavramı konusunda bizleri bilgilendirmelerinin yanı sıra, dışarıdan bakıldığında da şık görünmektedir. İnsanlar, zevklerine en uygun saat modellerine çeşitli siteler aracılığıyla ulaşılabilir. Ahşap duvar saati nereden alınır? Sorusuna verilebilecek cevaplardan bir tanesi de dekmar.net ‘dir.

Ahşap Duvar Saati Modelleri 2022

Ahşap duvar saatleri farklı zevklere en iyi şekilde hitap edebilecek şekilde üretilmiştir. Bazı ahşap duvar saati modelleri şu şekildedir:

  • Güneş Modelleri Duvar Saati
  • Halatlı Saati
  • Aynalı Saati
  • Roma Rakamlı Saat
  • Dumen Modelli Saat
  • Somunlu Dekoratif Duvar Saati

Bazı ahşap duvar saati modelleri arasında yer alır. Önceleri sadece zamanın bilinmesi ve ölçülmesi için kullanılan saat günümüzde hem bu özellikleri hem de dekoratif amaçla kullanılmaktadır. Ayrıca kolunuza taktığınız kol saati ya da evde duvara asacağımız saatin diğer eşyalarla uyumlu olması şıklık katacaktır. Gelişen teknoloji sayesinde kalp ritminizi, nabzınızı, tansiyonunuz ölçen ya da telefon gibi özelliklere sahip akıllı saatler de piyasada mevcuttur.

Bir eşyayı ya da objeyi kullanırken renk, büyüklük, yön ve estetik gibi kavramları göz önüne alarak dekorasyon yapmanıza uyum denir. Duvar saatlerini de asarken ya da takarken bu uyuma dikkat etmelisiniz. Genelde evlerde kullanılan duvar saatleri işyerinde, ofisinizde de rahatlıkla kullanılabilir. Sizin estetik zevkinize evinizin ya da duvarınız büyüklüğüne göre duvar saatinizi istediğiniz yere takabilirsiniz. Fakat duvar saatinin doğru bir yere takılması için dikkat edilmesi gereken bazı kurallar var.

Ahşap Duvar Saatinin Kullanışlı Bir Yere Takılması

Ahşap duvar saatini kullanışlı bir yere takmak önemlidir. Asla saati zor göreceğiniz ya da hiç göremeyeceğiniz bir yere takmayın. Saat zamanı göstermesi gereken ve bunun için kullanılan bir alettir. Eğer sadece dekoratif amaçlı saat takmak gibi bir amacınız yoksa net görebileceğiniz bir duvara asınız saatinizi.

Ne kadarda saatin bir araç olduğunun ve asıl amacının zamanı göstermek olduğunu söylesek de artık günümüzde dekorasyona da önem taşımaktadır. Duvar saatinin hangi odaya ve odadaki hangi duvara takıldığı çok önemlidir. Odadaki eşyaların rengi ile saatin uyumlu olması gerek. Eğer saatiniz çok büyük değilse ve saatin yanına çerçeve ya da tablo gibi küçük öğeler de yerleştirebilirsiniz.

 Ahşap Duvar Saati Hangi Yüksekliğe Takılmalı?

En çok sorulan sorulardan bir tanesi de ahşap duvar saatlerinin hangi yüksekliğe takılması gerektiğidir. Genel kriter olarak ayağa kalktığınızda göz hizasının biraz yukarda olması gerekir. Duvar saatinizi asacağınız yer saate bakacağınız yere göre ayarlanmalıdır. Ne fazla yüksek ne de fazla alçak olmamalıdır.

Duvar saatini zevkinize ve uyuma göre asmanızın yanında taktığınız yerden düşmeyecek size ya da evinize zarar vermemesi gereken bir yere de asmanız gerekli. Bu hem paranızın boşa gitmemesi hem de herhangi bir zarara uğramamanızı sağlar. Taktınız duvar da astığınız çivinin sağlam olması gerekir.

Bunların yanında toplumların kendilerine göre belirli kültürleri vardır. Mesela Türk toplumunda saat çoğunlukla televizyonun üzerine takılır. Yine Avrupa’da ve birçok toplumda kanepe arkasındaki duvara asılan saatinin Çin’de uğursuzluk getirdiğine inanılır.

Ahşap Duvar Saati Fiyatları 2022

2022 yılında ahşap duvar saatleri ne kadar? Bir saatin fiyatını belirleyen pek çok kriter bulunur. Ebatı, üretimi esnasında kullanılan malzemelerin kalitesi bir hayli önemlidir. Aslında bir duvar saatine çok yüksek fiyatlar harcamaya gerek de yoktur. Gözünüze güzel gelmesi, kullanacağınız alanla uyumlu olması oldukça önemlidir.

Dekmar.net ile ahşap duvar saati modellerinin yanı sıra, priz süsleri, mutfak süsleri gibi farklı ürünleri de inceleyebilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.